Mobil / WhatsApp: 0086 18761513565 Betty Sev

E-mail: [email protected]

Tüm Kategoriler

Hangi vücut zırhı benim için doğru?

Zaman: 2022-11-14 Hitler: 88

Müşteriler için koruyucu ekipman satın alırken koruyucu kapasite, malzeme, son kullanma tarihi ve fiyat vb. her zaman birincil hususlardır. Bununla birlikte, vücut zırhının boyutunun da yukarıdaki kadar önemli bir faktör olduğunu çok az kişi bilir. Yanlış boyuttaki koruyucu ekipman, koruyucu etkiyi uygulamada her zaman başarısız olur. Tıpkı sıradan kıyafetlerimiz gibi vücut zırhları da farklı ölçülerde üretilmektedir. Vücut şeklimize göre uygun bedeni seçmeliyiz.

O zaman, benim için hangi vücut zırhı boyutu doğru? Şimdi kurşun geçirmez levha ve balistik yelek örnekleriyle bu konuya biraz değinelim.

Hangi boy erkek zırhı benim için doğru?-正文1

1. Kurşun Geçirmez Plaka

Kurşun geçirmez bir levhanın esas olarak kalp ve akciğer gibi önemli organlarımızı tehdit edici ortamlarda korumak için çalıştığı yaygın bir kanıdır. Yani köprücük kemiği ile donanma arasındaki alanı kaplayabilmelidir. Gördüğümüz gibi, tüm plakaların nispeten küçük bir alanı vardır, çünkü daha alçakta sallanırsa hareketi engelleyebilir, daha yükseğe çıkarsa tüm hayati organları gerektiği gibi koruyamaz.

Uzunluğuna ve genişliğine göre doğru bir kurşun geçirmez plaka tabanı seçebilirsiniz.

Uzunluğa gelince, uygun bir plaka her zaman yaklaşık olarak köprücük kemiğinizle aynı hizada başlar ve gövdenizin orta çizgisini göbeğinizin yaklaşık iki ila üç inç yukarısına kadar bantlayın (alt donanma yaralanması genellikle hayati tehlike oluşturmaz), bu nedenle hayati organlarına koruma sağlarken kullanıcılara hareket engeli getirmez.

Genişlik söz konusu olduğunda, uygun bir plakanın büyük genişlik için iki taraflı pektoral kasları kaplaması yeterlidir, aynı zamanda kullanıcının kollarının aktivitelerini engeller, esnekliklerini azaltır ve dövüş becerilerinin eforunu etkiler.

Günümüzde çoğu zırh plakası, ABD Ordusunun G 9.5”x Y 12.5”/G 24.1 x Y 31.8 cm boyutlarındaki orta boyutlu SAPI plakasına dayalı olarak üretilmektedir. Ayrıca tipik olarak G 10”x Y 12”/G 25.4 x Y 30.5 cm olan bir ticari standart vardır, ancak üreticiler arasında gerçek bir standardizasyon yoktur. Bu nedenle, zırh plakalarını seçerken sadece küçük, orta ve büyük boyutlarına odaklanmamanız daha iyi olur. Bedeninize uygun klozet numaralarını bulmak için gerçek ölçüler için ürün özelliklerini kontrol etmelisiniz.

Kurşun Levha

2.Balistik Yelek

Normal kıyafetlerimizin aksine, kurşun geçirmez yelek elastik olmadan nispeten ağırdır. Bu nedenle, vücudunuza iyi oturan doğru bir yelek seçmek gerekir, aksi takdirde çok fazla rahatsızlığa neden olur.

Benzer şekilde, balistik yelek de hayati organlarımızı korumak için tasarlanmıştır, ancak nispeten yumuşaktır ve balistik plakalardan farklı olarak hareketlerimizi çok az engeller. Uygun bir yelek göğsünüzün gevşemesini ve düzgün nefes almasını sağlamalıdır. Ve uzunluk olarak göbek deliğinden yukarıda ve göbek deliğinden aşağıda olmayacak şekilde oturmalıdır. Ama çok uzun olmamalı, yoksa hareketlerimizde bazı engellere neden olur. Buna rağmen, kurşun geçirmez yeleğin boyutu pazarda hala sınırlıdır. Ancak yelek üzerinde genellikle Velcro vardır, bu nedenle uygun oturmayı sağlamak için oldukça ayarlanabilir.

Balistik Yelek Giyen Polisler

Yukarıdaki bilgiler göz önüne alındığında, vücut zırhı boyutu hakkında bir ön fikir edinmiş olabilirsiniz. Hala bazı sorularınız varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Newtech armor, 11 yıldır kurşun geçirmez ürünlerin araştırılmasına ve geliştirilmesine odaklanıyor ve NIJ IIIA, III ve IV koruma seviyelerine sahip eksiksiz bir askeri sert zırh levhaları serisi sunuyor. Sert zırh plakaları satın almayı düşündüğünüzde, kendinize en uygun olanı bulmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hangi boy erkek zırhı benim için doğru?-正文2